Máte mapy od vody na sedací soupravě?

LadyHelp s.r.o. / Úklidový blog / Máte mapy od vody na sedací soupravě?
Máte mapy od vody na sedací soupravě?
Na každou skvrnu na látce je třeba použít jiný způsob odstraňování a výjimku netvoří ani skvrny, které vzniknou po vylití vody. Čistá voda jako taková žádné skvrny zanechat nemůže, nicméně voda z kohoutku obsahuje množství minerálů, jako je mangan nebo železo, které při vysychání reagují s kyslíkem a mění barvu.

Jako skvrny od kávy, vína, či limonády i tyto skvrny je nejlépe čistit ihned, jakmile jsou vytvořeny. Na následujících řádcích si zmíníme několik způsobů, jak si se skvrnami poradit.

Použijte vodu a trochu mýdla

Použijte čistou vodu, ideálně ne z kohoutku, ale destilovanou a přidejte malou trošku mýdla. Pomocí houbičky tuto čisticí směs opatrně nakapeme na znečištěnou část pohovky. Dáváme si u toho pozor, abychom zbytečně nenavlhčili zbytek sedačky. Druhou půlku úspěchu nám zaručí správné mechanické čistění fleku:

  • Postupujte od okrajů skvrn ke středu, abyste si skvrnu čistěním sedačky neustále nezvětšovali.
  • Čistěte sedačku jemnými pohyby, jinak si můžete poškodit vlákna látky potahu
  • Často si houbičku máchejte, abyste stále používali čisticí směs s čistou vodou.
  • Nakonec použijte švédskou utěrku k dosušení čištěné látky (tip: Místo švédských utěrek můžete použít papírové utěrky.).

Zkuste povolat na pomoc ocet či vodku

Jestliže použít vodu se saponátem nestačí, nechte si vypomoci od octu a vodky. Samotný proces čistění je stejný, rozdíl je ten, že ocet či vodku nejprve nalejeme na utěrku a až tou třeme znečistěné místo.

Opatrnosti není nikdy dost – ujistěte se nejprve na ukryté části gauče, že látka díky této metodě neztrácí barvu. Jakmile je skvrna odstraněna, nechte ji zcela vyschnout. Nedělejte si hlavu ze zápachu vodky či octu, jakmile látka bude suchá, zápach vyprchá sám.

A co jedlá soda?

Pokud obě zmíněné metody selžou, je čas použít lehce agresivnější přístup. Jedlá soda je výborná na odstraňování všech druhů skvrn na sedačce. Nejprve si čistou suchou utěrkou odstraňte případný prach či drobné nečistoty. Rozsypte jedlou sodu na znečistěnou oblast a počkejte 20 minut. Poté sodu vysajte vysavačem.

 

Mějte však na paměti, že každá sedačka je jiná, na každou látku lépe pomáhá jiný přístup odstraňování skvrn. Jestliže si na čistění své sedací soupravy netroufáte, nedaří se Vám, nebo to chcete prostě nechat na odbornících, společnost LadyHelp vám ráda pomůže.fb icon twitter icon twitter icon

Nezávazná Poptávka