Jak na jarní úklid

LadyHelp s.r.o. / Úklidový blog / Jak na jarní úklid
Možná máte v průběhu roku také zažité období, které zkrátka patří pořádnému generálnímu úklidu. Už naše babičky se chystaly na velký vánoční úklid, velikonoční úklid nebo jarní úklid. Po zimě totiž vysvitne sluníčko a nánosy prachu na dekoracích či skříních jdou vidět. My jsme na to připraveni a rádi vám s jarním úklidem pomůžeme. Jak obvykle postupujeme, aby jarní úklid byl co nejefektivnější a nejrychlejší?

Závěsy, deky a polštáře při jarním úklidu

V LadyHelp začínáme jarní úklid od čištění věcí, které obvykle do pravidelného úklidu nepatří. Jedná se o věci, na kterých se usazuje „neviditelný” prach, který dýcháme i několik měsíců. Během jarního úklidu je potřeba shodit závěsy, vyprat je a vyžehlit. Vyčistíme veškeré větší věci jako jsou peřiny, deky či dekorační polštáře. Kromě prachu se v nich usazují bakterie a roztoči. Na čištění používáme speciální zařízení, které textil navlhčí a vyčistí veškeré skvrny.

Uspořádání pohozených věcí

Už naše babičky razily heslo, že každá věc má mít své místo. Někdy tomu tak není. Poházené oblečení, knihy nebo papíry dokáží navodit dojmu pořádného nepořádku. Vždy se snažíme pohozené věci porovnat či po předchozí domluvě s objednatelem vrátit na své místo. Nabízíme také službu vytvoření systému domácnosti, jejichž cílem je vybudovat přehledný prostor pro spokojené bydlení se snadnou orientací.

Jarní úklid a nekonečný boj s prachem

Znáte to, když setřete prach a další den můžete začít znova? Někteří lidé se proto hůře dostupným místům během pravidelnho úklidu vyhýbají. A tudíž při mimořádném jadním úklidu je třeba tato opomenutí rázně řešit. Nejčastěji se jedná o skříně, dekorace, světla a lustry, hůře dostupné police a jejich vnitřní část, zrcadla, zásuvky a vypínače či parapety. Během jarního úklidu se na ně zaměřujeme a utíráme každé místečko vašeho domu. 

Zbavíme kuchyně mastnot 

V kuchyni si během jarního úklidu bereme na paškál zejména vnitřní skříně. Vytáhneme veškeré nádobí a pečlivě čistíme každou polici zvlášť. Stává se, že zde zasychají skvrny, které lákají moly či jiné brouky. Po domluvě vám rádi vyčistíme také lednici či rozmrazíme mrazák. 

Součástí jarního úklidu kuchyně jsou také spotřebiče jako je trouba či mikrovlnná trouba, které bývají nejšpinavější. Používáme speciální odmašťovací přípravky, které zaručí dokonalý výsledek. Neuniknou nám skvrny na sporáku, v troubě ani v mikrovlnné troubě.

Koupelna bez skvrn vodního kamene

V koupelně se zaměřujeme v rámci jarního úklidu na veškeré povrchy umyvadla, vany či sprchového koutu, záchodu a poliček. Čistíme také koupelnové obklady a veškeré záhyby, které běžně neděláte. Na odstranění plísní používáme speciální účinné přípravky.

Podlahy a koberce

Úklid finalizujeme vysátím všech koberců a podlah a jejich vytřením. Neváhejte si také objednat službu čištění koberců či čištění sedaček.

 

Máte zájem o jarní úklid od profesionálů? Kontaktujte nás, jsme připraveni vám okamžitě poskytnout naše profesionální úklidové služby.fb icon twitter icon twitter icon

Nezávazná Poptávka