Jak snadně vyčistit obklady v koupelně?

LadyHelp s.r.o. / Úklidový blog / Jak snadně vyčistit obklady v koupelně?
Jak snadně vyčistit obklady v koupelně?
Pro základní údržbu kachliček je možné použít množství běžných surovin, které se běžně doma vyskytují, jako je citronová šťáva či jedlá soda. Ovšem při větším nánosu vodního kamene volíme údržbu pomocí parního čističe či silnějšími chemikáliemi . A samozřejmě při úklidu nezapomínáme ani na spáry, které čistíme drobným kartáčkem.
Jak vyčistit obklady v koupelně
Jak vyčistit obklady v koupelně? Když si přečtete naše tipy, zvládnete to i sami.

Běžná údržba obkladů:

  1. Použijte ocet. Připravte si roztok vody a octu (1:1). Hrubou stranou houbičky potom drhněte kachli po kachli, poté vysušte.  
  2. Aplikujte citronovou šťávu. Ta, protože se jedná o kyselinu, je při úklidu koupelny také vhodným pomocníkem. Šťávu aplikujte rozprašovačem a nechte chvíli působit. Poté za použití houbičky krouživými pohyby každou kachli očistíme zvlášť. Nakonec obklady otřete mokrou hadrou a vysušíme.
  3. Použijte čisticí prostředek. Na trhu existuje široká škála přípravků, které vám mohou pomoci s bojem proti vodnímu kameni. Postup čištění je stejný jako u užití citronové šťávy.

TIP: Před začátkem úklidu zavřete dveře od koupelny a pusťte na několik minut horkou vodu, která Vám vytvoří páru, která vám při uklízení pomůže.

Silnější metody úklidu obkladů

  1. Použijte jedlou sodu. Smíchejte cca jeden hrníček (90 g) jedlé sody, jednu lžíci tekutého mýdla a čtvrt hrníčku (63 ml) peroxidu vodíku. Celou směs dejte do rozprašovače, aplikujte na obklady a po 10 minutách vydrhněte kachle houbičkou.
  2. Smíchejte savo a vodu (v poměru 1:3). Na obklady opět aplikujte rozprašovačem, popř. švédskou utěrkou namočenou v roztoku. Dejte si při celém procesu pozor na vzniklé výpary – otevřete všechna okna a dveře. Savo je agresivní chemikálie, takže použijte raději pevné rukavice.
  3. Připravte si směs amoniaku a vody (v poměru 1:2). Po aplikaci rozprašovačem necháte 60 minut působit, a nakonec setřete vlhkou hadrou. Kvůli výparům větrejte a použijte pevné rukavice.
  4. Zkuste parní čistič. Způsob použití je vždy závislý od konkrétního typu přístroje.

Prevence: Aby se vám na kachličkách netvořil vodní kámen, doporučujeme očištěné obklady ošetřit speciálním voskem, či nanotechnologiemi, díky kterým se vodní kámen na povrch kachle neusadí.fb icon twitter icon twitter icon

Nezávazná Poptávka