Jak vyčistit mapy na sedací soupravě

LadyHelp s.r.o. / Úklidový blog / Jak vyčistit mapy na sedací soupravě
Jak vyčistit mapy na sedací soupravě
Na každou skvrnu na látce je třeba použít jiný způsob odstraňování a výjimku netvoří ani skvrny, které vzniknou po vylití vody. Čistá voda jako taková žádné skvrny zanechat nemůže, nicméně voda z kohoutku obsahuje množství minerálů, jako je mangan nebo železo, které při vysychání reagují s kyslíkem a mění barvu. Poradíme vám, jak vyčistit fleky a mapy na sedačce. Přečtěte si naše poznatky z praxe.

Určitě se to stalo každému. A výsledkem jsou mapy na čalounění sedačky nebo fleky na sedačce. Skvrny od kávy, vína, či limonády je nejlépe čistit co nejdříve. Pak může být čitění látkové sedačky úspěšné a bez trvalých stop. Na následujících řádcích si prozradíme několik způsobů, jak si se skvrnami poradit.

Určitě jste již na internetu prohledali různá fóra a zadávali dotazy typu "jak vyčistit mapy na sedačce", "jak vyčistit gauč od fleku" nebo "jak vyčistit fleky na sedačce". Těchto dotazů a všemožných odpovědí a babských rad je na internetu celá řada, my jsme se rozhodli sepsat takové rady, které víme, že opravdu fungují.

Použijte vodu a trochu mýdla

Použijte čistou vodu, ideálně ne z kohoutku, ale destilovanou a přidejte malou trošku mýdla. Pomocí houbičky tuto čisticí směs opatrně nakapeme na znečištěnou část pohovky. Dáváme si u toho pozor, abychom zbytečně nenavlhčili zbytek sedačky. Druhou půlku úspěchu nám zaručí správné mechanické čistění fleku:

  • Postupujte od okrajů skvrn ke středu, abyste si skvrnu čistěním sedačky neustále nezvětšovali.
  • Čistěte sedačku jemnými pohyby, jinak si můžete poškodit vlákna látky potahu
  • Často si houbičku máchejte, abyste stále používali čisticí směs s čistou vodou a nedocházelo tak k šíření fleku na sedačce.
  • Nakonec použijte švédskou utěrku k dosušení čištěné látky (tip: Místo švédských utěrek můžete použít papírové utěrky.).

Zkuste povolat na pomoc ocet či vodku

Jestliže použít vodu se saponátem nestačí, nechte si vypomoci od octu a vodky. Samotný proces čistění je stejný, rozdíl je ten, že ocet či vodku nejprve nalejeme na utěrku a až tou třeme znečistěné místo.

Opatrnosti není nikdy dost – ujistěte se nejprve na ukryté části gauče, že látka díky této metodě neztrácí barvu. Jakmile je skvrna odstraněna, nechte ji zcela vyschnout. Nedělejte si hlavu ze zápachu vodky či octu, jakmile látka bude suchá, zápach vyprchá sám.

A co jedlá soda?

Pokud obě zmíněné metody selžou, je čas použít lehce agresivnější přístup. Jedlá soda je výborná na odstraňování všech druhů skvrn na sedačce. Nejprve si čistou suchou utěrkou odstraňte případný prach či drobné nečistoty. Rozsypte jedlou sodu na znečistěnou oblast a počkejte 20 minut. Poté sodu vysajte vysavačem.

Obecné informace k čištění látkových sedaček, kancelářských židlí a jiného čalouněného nábytku

Při čištění látkové sedačky je důležité dodržovat několik zásad, aby nedošlo k poškození materiálu a aby byla sedačka dokonale vyčištěna. Zde jsou některé věci, na které byste si měli dát pozor při čištění látkové sedačky:

  1. Testování na malé části: Před čištěním celé látkové sedačky byste měli nejprve vyzkoušet čisticí prostředek na malé části, abyste se ujistili, že nezpůsobí poškození nebo vyblednutí materiálu.
  2. Používejte vhodné čisticí prostředky: Ne všechny čisticí prostředky jsou vhodné pro čištění látkové sedačky. Vyhýbejte se používání agresivních čisticích prostředků, které by mohly poškodit materiál. Vždy používejte čisticí prostředky, které jsou určeny pro látkové sedačky a jsou šetrné k materiálu.
  3. Použijte správnou techniku čištění: zvolte měkkou štětku nebo hadřík a jemným pohybem otírejte látku. Nepoužívejte tvrdou kartáčovou hlavu a násilné pohyby, což by mohlo látku poškodit.
  4. Nedávejte příliš mnoho vody: Při čištění látkové sedačky/pohovky je důležité neaplikovat příliš mnoho vody, protože to by mohlo způsobit trvalé poškození látky a vznik plísní. Používejte jen malé množství čisticího prostředku a vody, nepoškodíte tak čalounění pohovky.
  5. Nechte sedačku úplně vyschnout: Po čištění látkové sedačky nechte látku úplně vyschnout před tím, než sedačku opět použijete – např. zakryjete chránícím potahem. Pokud je sedačka stále vlhká, může to způsobit vznik plísní. Toto pravidlo samozřejmě platí pro čištění jakéhokoliv čalouněného nábytku.

 

Mějte však na paměti, že každá sedačka je jiná, na každou látku lépe pomáhá jiný přístup odstraňování skvrn. Jestliže si na čistění své sedací soupravy netroufáte, nedaří se vám, nebo to chcete prostě nechat na odbornících, společnost LadyHelp vám ráda pomůže. Specializujeme se na čištění fleků a map na sedačce, proto nás kdykoliv kontaktujte, budete-li potřebovat vyčistit vaši sedací soupravu.

Nechcete řešit otázky typu "Jak vyčistit flek na sedačce?", "Jak vyčistit gauč od fleků?", "Jak vyčistit čalounění?". Svěřte se do naší odborné péče. Jsme připraveni váš problém se sedačkou nebo čalouněním řešit. Ozvěte se nám. 

GFX | phone-48.png +420 724 844 899 GFX | message-48.png kancelar@ladyhelp.cz

 

------------------

Zákazníci naše služby hledají na internetu přes tyto výrazy: jak vyčistit mapy na sedačce, jak vyčistit flek na sedačce, jak vyčistit gauč, jedlá soda na skvrny, jak vyčistiti sedačku. Dále také: čištění sedaček Brno, čištění sedacích souprav Brno, čištění gaučí Brno, čištění čalounění Brno, čištění látkové sedačky. Oslovte nás, sdělíme vám více informací k této problematice.fb icon twitter icon twitter icon

Nezávazná Poptávka