Jak vyčistit podlahu po malování?

LadyHelp s.r.o. / Úklidový blog / Jak vyčistit podlahu po malování?
Malování interiéru je činnost, která jednou za čas potká každého majitele či nájemce budovy. Pokud nejste zcela zběhlí v tom, jak malování efektivně provést a hlavně jak vše předem zakrýt, abyste si nepřidělali hodně starostí navíc, včetně zašplíchané podlahy nebo oken, tak vždy po malování přichází na řadu úklid. Úklidem po malování můžete strávit dokonce více času, než samotným malováním, proto znovu opakujeme, že nejlepší je znečištění podlahy při malování hlavně předcházet. Když už se to stane, a podlaha po malování je špinavá, pak se nedá nic dělat, na řadu přichází úklid.

Jak jsme uvedli výše, úklid po dokončení malířských prací může být výzvou, zejména pokud jde o čištění podlahy po malování. Našlapáno, nacákáno, hrubé nečistoty i jemné kapičky zatuhlé barvy, která ne a ne pustit. Pokud si nejste jisti, jak se s tímto úkolem vypořádat, nebo pokud si přejete ušetřit čas a energii, neváhejte využít profesionální úklidovou službu, která ví, jak efektivně vyčistit podlahu po malování.

Jak vyčistit podlahu po malování
Jak vyčistit podlahu po malování

Proč je úklid po malování tak složitý?

I když dáváte pozor, malování zpravidla zanechá nepořádek na různých površích, logicky nejvíce na podlaze. Kapky a stříkance barvy pronikají nejen na povrch, ale i mezi škvíry, kde zanechávají viditelné stopy. Čištění podlahy po malování vyžaduje pečlivý přístup, aby nedošlo k poškození povrchu, ale nečistoty zaschlé barvy nekompromisně zmizly.

Jak postupovat při úklidu podlahy po malování:

  • Opatrné odstranění velkých zaschlých škraloupů barvy z podlahy: před začátkem úklidu podlahy po malování je důležité odstranit větší znečištění, jako jsou zaschlé kapky nebo barvy. Použijte plastové špachtle nebo malířský nožík. Prostě cokoliv odpovídající typu podlahy, aby nedošlo k sebemenšímu poškození, ale naopak aby přischlé větší části barvy šlo odloupnout a smést. Rozhodně tyto velké zaschlé kapky neodstraňujte vlhkou cestou! Úklid podlahy po malování by se pro vás stal noční můrou.

  • Jakmile odstraníte zaschlé části a smetete je, pak smíchejte teplou vodu s mírným množstvím jemného čisticího prostředku. Tento roztok by měl být dostatečně silný na odstranění barvy, ale zároveň šetrný k povrchu. Vždy otestujte čisticí roztok na malé části podlahy, abyste se ujistili, že nedochází k poškození povrchu podlahy a zároveň roztok vhodně podlahu ošetřuje od jemných šmouh po malování.

  • S pomocí měkkého hadříku nebo houbičky namočené v čisticím roztoku jemně otírejte znečištěné oblasti. Držte se směru dřeva nebo materiálu podlahy, abyste minimalizovali riziko poškrábání.

  • Po vyčištění podlahy roztokem důkladně opláchněte podlahu čistou vodou, abyste odstranili veškerý čisticí roztok. Pokud to typ podlahy dovolí, vymopujte ji.

  • Nechte podlahu volně vyschnout. Používejte ventilátory nebo otevřete okna, aby se proces vyčištění podlahy po malování urychlili. Pokud po zaschnutí vidíte bílé šmouhy (zpravidla se maluje bílou barvou), pak proces mokrého mopování zopakujte. Před tím si ale důkladně propláchněte mop a vyměňte vodu. Výměnu vody opakujte klidně i několikrát během mytí.

Proč nechat úklid po malování na profesionálech:

Profesionální úklidové firmy mají znalosti o různých typech podlah a použitých barvách, což umožňuje bezpečné a efektivní čištění. Rychle a s perfektním výsledkem, bez poškození podlahy.

Úklidové firmy disponují specializovaným vybavením a čisticími prostředky, které jsou šetrné k povrchům a zároveň účinné při odstraňování barev zaschlých po malování na podlaze.

Chcete-li se vyhnout stresu spojenému s úklidem po malování, neváhejte využít naše profesionální úklidové služby. Nabízíme komplexní řešení pro čištění podlah nejen po malování. Kontaktujte nás ještě dnes. Rádi vám poskytneme individuální cenovou nabídku a poradíme. Vaše spokojenost je pro nás prioritou.fb icon twitter icon twitter icon

Nezávazná Poptávka