Na co nezapomenout během úklidu kanceláře

LadyHelp s.r.o. / Úklidový blog / Na co nezapomenout během úklidu kanceláře
Čistota kanceláře ovlivňuje pracovní morálku a nasazení každého zaměstnance. Nikdo nechce pracovat ve špinavé místnosti plné prachu a nežádoucího vzduchu. Úklid kanceláře by měl být vždy na prvním místě zaměstnavatele. Někteří zaměstnavatelé řeší úklid svépomoci, ale výsledky nemusí být vždy perfektní. Doporučujeme na úklid kanceláře zavolat profesionální úklidovou firmu, které disponuje kvalitními prostředky a navíc ušetří i váš čas.

Jaké prostory v kanceláří je nutné uklízet

Pracovní prostor zaměstnanců

Nejdůležitější je zaměřit se na úklid pracovního prostoru kolem zaměstnance zejména jeho stolu. Nezapomeňte pravidelně utírat prach na stole, policích a ve skříňkách. Důležitá je také péče o kancelářské židle, utření prachu na skříních a parapetu. Důležitou součástí je také vysátí či čištění koberce, vytření podlahy. 

Jednací místnosti

Další důležitou místností jsou jednací místnosti firmy, ve kterých vítáte své hosty. Čisté prostředí dělá vždy dobrý první dojem. Pravidelně čistěte jednací stůl a židle. Vhodné je také použít dezinfekční prostředky. Nezapomeňte vyleštit skleněné plochy.

Kuchyň

Nezapomínejte ani na zázemí firmy jako je kuchyň. Kuchyň je místo, kde kolegové tráví hodně času během odpočinku a oběda. Je nutné zde provádět úklid každý den a zbavit se povrchového nepořádku jako je špinavé nádobí nebo skvrny od jídla, kávy či ovoce. Každá firma by si měla ujasnit pravidla úklidu v kuchyňce a prezentovat je zaměstnancům. Naučte zaměstnance po sobě uklízet, ušetříte si spoustu času a nervů. 

Nedílnou součástí je také péče o kuchyňskou linku, skříněk a čištění obkladů. Některé kuchyně umožňují použití trouby či sporáku. Nezapomínejte ani na čištění těchto spotřebičů. Nejnamáhavějším spotřebičem bývá mikrovlnná trouba, ve které se usazuje jídlo prskající z talíře. Doporučujeme mikrovlnnou troubu pravidelně čistit, aby nedocházelo k zasychání a vzniku plísní. Velmi neoblíbenou činností je úklid lednice. Častokrát zaměstnanci zapomenou své jídlo v lednici i několik týdnů. Plesnivého jídla se zbavte nekompromisně a velmi rychle. Lednici pravidelně vytírejte a rozmrazujte. 

Sociální zařízení

Kromě WC jsou ve firmách také častokrát sprchy, které je nutné udržovat. Více než v domácnosti je nutné sociální zařízení pravidelně dezinfikovat, aby nedocházelo k přenosu například kožních nemocí. Používejte pouze kvalitní a účinné přípravky.fb icon twitter icon twitter icon

Nezávazná Poptávka