Nečekaná návštěva? Triky na rychlý úklid

LadyHelp s.r.o. / Úklidový blog / Nečekaná návštěva? Triky na rychlý úklid
 Nečekaná návštěva? Triky na rychlý úklid
Nejlepší návštěvy jsou ty zvané, ale tu a tam se přeci jen stane, že nás někdo překvapí nečekaně. A podle zákonu schválnosti to bude určitě přesně v té chvíli, kdy se nám to nejméně hodí. Máme pro Vás několik chytrých tipů na rychlý úklid domácnosti, který nezabere více než několik minut. A vy se díky němu blýsknete jako skvělí hostitelé, kteří mají svou domácnost vždy pod kontrolou.

 Nečekaná návštěva? Triky na rychlý úklid

Začněte u vstupní haly

Vstupní hala či chodba je první místností, kterou vaše návštěva uvidí, proto se na její úklid vrhněte jako první. Hosté si při pohledu na uklizený vstupní prostor vytvoří pozitivní první dojem, který je nejsilnější, a tak ho pozdější nedostatky vaší domácnosti jen stěží pozmění. Srovnejte boty, úhledně pověste kabáty a vše, co půjde, schovejte do skříní a komod.

Do kuchyně se hosté jistě podívají

Kuchyň je sociálním prostorem, kde se lidé nejčastěji shlukují. I v případě, že máte kuchyň oddělenou od obývacího pokoje, kam chcete své hosty usadit, počítejte s tím, že se za vámi do kuchyně, kde jim budete chystat občerstvení, určitě podívají. Nepřehlédnutelný je dřez a jídelní kout nebo stůl. Pokud už nestíháte umýt nádobí, schovejte ho do myčky, skříně či špajzu. Umyjte i samotný dřez, aby zářil čistotou – jeho lesk zlepší celkový dojem z místnosti. Také se ubezpečte, že nádobí, na kterém budete občerstvení podávat, je čisté.

Nezapomeňte na koupelnu

Ačkoli vás možná láká nepořádek schovat do koupelny či na toaletu, je to opravdu nejhorší řešení, které můžete zvolit. Vaši hosté si během návštěvy budou jistě chtít odskočit, a proto je třeba mít tyto dvě místnosti, v nichž se obzvláště dbá na hygienu, v pořádku. Pro začátek stačí vyměnit ručníky za čisté a doplnit toaletní papír. Největším faux pas je špinavá WC mísa a umyvadlo, proto i toto zkontrolujte.

Nejvíce pozornosti strhává televize

Pokud už nestíháte důkladněji uklidit obývací pokoj, alespoň skryjte vše, co se po něm povaluje, jako jsou knihy, časopisy či ovladače. Středobodem obývacího pokoje je často televize – a právě na ni budou automaticky směřovat zraky příchozích i sedících. Proto z televize setřete prach a pokliďte její nejbližší okolí. V každé místnosti také srovnejte záclony a závěsy.

Příjemná vůně zkrášlí každý interiér

Zapalte vonné svíčky a rovnoměrně je rozmístěte po celém interiéru. Tak vytvoříte příjemnou a útulnou světelnou pohodu a váš domov bude vonět čistě a svěže.fb icon twitter icon twitter icon

Nezávazná Poptávka