Nedejte plísním šanci

LadyHelp s.r.o. / Úklidový blog / Nedejte plísním šanci
Nedejte plísním šanci
Proč plísně vznikají a jak zabránit tomu, aby se jim dařilo zrovna u Vás doma? Plísně se objeví prakticky všude, kde se teplota pohybuje mezi 5 a 40 stupni a kde je dostatečně vlhko. Nejvíce s plísněmi bojujeme v nevětraných místnostech naší domácnosti, jako je koupelna, toaleta či prádelna. V kuchyni většinou máme možnost větrat, ale přítomnost páry z vaření či mytí nádobí zvyšuje riziko jejich výskytu.

Další riziková místa jsou ta, která se nevytápí:

 • komory,
 • šatny,
 • spíže.

Jak plísním předcházet?

 1. Důkladně větrejte
  Větrání je důležité hlavně u plastových oken, která perfektně těsní. V létě větrejte nejlépe celý den, v zimě pak krátce, zato intenzivně.
 2. Odstraňte zdroj vlhkosti
  Nejčastější příčinou tvorby je vlhkost, proto zapněte při vaření digestoř, zakryjte hrnce pokličkami, zabezpečte krytem akvárium a nepoužívejte zvlhčovače vzduchu.
 3. Nechte stěny dýchat
  Když rozmisťujete po pokoji nábytek, nechte jej 5 cm odstavený od stěny. Umožníte tak mikroventilaci, vaše stěny budou “dýchat” a nábytek nebude zezadu plesnivět.
 4. Používejte dezinfekční prostředky
  Začínající plísně zničíte nejlépe prostředky, které jsou k tomu určené. Ty mají okamžitý účinek a dá se s nimi lehce manipulovat.

Nedejte plísním šanci

Plísně mohou velmi znepříjemnit život. Bývají spouštěčem astmatu, alergických reakcí či kožních onemocnění. Nechejme je tedy za dveřmi a budeme mít o starost méně.fb icon twitter icon twitter icon

Nezávazná Poptávka