Vánoce ve voňavém: jak na vánoční úklid

LadyHelp s.r.o. / Úklidový blog / Vánoce ve voňavém: jak na vánoční úklid
Vánoce ve voňavém: jak na vánoční úklid
Jak na vánoční úklid? Abychom si mohli přes svátky užívat vánoční pohodu plnými doušky, čeká nás nyní období úklidu, mytí oken a pečení. Jak ale zařídit, abychom měli domácnost nejen čistou, ale i voňavou? Na následujících řádcích vám přinášíme několik tipů, které k tomuto účelu můžete využít. Udělejte si perfektní vánoční úklid.

Pár tipů pro váš vánoční úklid.

Nepřekrývejte pachy nějakou vůní

První a základním pravidlem je nesnažit se přebít vůní zápach. Nejprve je třeba zbavit se zdroje nelibé vůně. Obzvláště v předvánočním období tedy doporučujeme provést generální úklid, a to zejména na místech, kde se běžně nedostanete – za nábytkem, ve výškách, v kuchyni za sporákem atd.

Vyperte/vytepujte všechny textilie

Zápach se drží zejména v textiliích, takže radíme před vánoci vyprat veškeré záclony, ubrusy a další tkaniny pracím prostředkem a s aviváží dle vaší volby. Pokud látka není určena k praní – například je-li na sedací soupravě či na matracích, můžete si u LadyHelp objednat odborníka, který vám látku či koberec vytepuje.

Přidejte voňavou tyčinku do vysavače

Jestliže už koberce máte čisté a chcete si jejich příjemnou vůni zachovat, zvolte jeden z mnoha produktů, které šíří vůni v průběhu vysávání. Většinou stačí do sáčku vysavače přidat vonnou tyčinku dle vlastní preference. Pro vánoční úklid se hodí např. skořicová vůně.

Inspirujte se od babiček

Dříve se zcela běžně do šatních skříní mezi čerstvě vyprané prádlo vkládala voňavá mýdla, popř. se volně do šatníku přidávaly snítky sušených bylinek, např. levandule. Nasušené bylinky samozřejmě můžete rozvěsit i do chodby či kuchyně dle vaší chutě.

Vonné esence

V neposlední řadě v čistě domácnosti můžete zapálit vonnou svíčku, nechat uvolňovat vonné olejíčky, použít vůni do zásuvky či difuzér. Při této aromaterapii je vždy třeba pamatovat na účel místnosti, kterou chceme provonět a také na regulaci intenzity vůně. Například do ložnice či pracovny nevolíme těžké vůně, které by nám mohly komplikovat spánek či přemýšlení.

 

Pokud náte zájem o vánoční úklid od naší úklidové společnosti, pak nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.fb icon twitter icon twitter icon

Nezávazná Poptávka