Jak na čištění koberců a čalounění svépomocí?

LadyHelp s.r.o. / Úklidový blog / Jak na čištění koberců a čalounění svépomocí?
Jak na čištění koberců a čalounění svépomocí?
Trápí vás znečištěná sedačka nebo koberec? V takovém případě jednoznačně radíme zavolat profesionály. Bez potřebného vybavení a dovedností můžete napáchat víc škody než užitku a ani ti nejšikovnější z vás zřejmě nedosáhnou zcela uspokojivého výsledku. Čištění bude pouze lokální, nedokonalé a snadno můžete způsobit nevratné poškození povrchu tkaniny.

Přitom specialisté na čištění koberců vám za dostupnou cenu zajistí perfektní výsledek bez starostí.

Čištění koberců a čalounění můžete zkusit sami, ale pozor ...

Pokud jste i přes všechna varování odhodláni pokusit se o čištění čalounění svépomocí, máme pro vás pár tipů, jak se problém snažit řešit v domácích podmínkách. Za výsledek však neručíme, protože je třeba dobře odhadnou materiál, pracovat se zkušenostmi z jiných typů čištění čalounění.

  • Budete potřebovat utěrky z mikrovláken a vhodný přípravek na čištění čalounění. Můžete jej zkusit vybrat třeba na Heurece. Dejte si pozor na to, že mnohé produkty jsou určeny na strojní čištění. Snažte se proto vybrat čisticí prostředek pro ruční čištění. Pokud vám nenapoví popis, poznáte jej zpravidla podle menšího balení a aplikátoru s rozprašovačem anebo kartáčkem.
  • S pomocí mikrovláknové utěrky a čističe čalounění se pokuste povrch pečlivě vydrhnout. Řiďte se přitom pokyny výrobce čisticího prostředku. Rozhodně nic nezkazíte, když pro jistotu začnete na méně viditelném místě pro případ, že by proces zanechával nevratné stopy, skvrny nebo poškození.
  • Další čistou utěrku z mikrovlákna následně navlhčete, vyždímejte a pokuste se vytřít z čalounění maximum čisticího prostředku. Pro nejúčinnější efekt utěrku průběžně perte ve vodě a ždímejte.
  • Je třeba dbát na to, aby v čalounění zůstalo co nejméně tekutin. Použijte proto zcela suchou utěrku. Máte-li k dispozici vysavač pro suché i mokré vysávání, rozhodně s jeho pomocí důkladně odsajte nežádoucí vlhkost.
  • Abyste předešli tvorbě skvrn a map, je třeba čistit celou ohraničenou část, například kompletní sedák. 

Strojní čištění čalounění je jasnou volbou pro dokonalý výsledek

Mějte na paměti, že popsaný postup pro ruční čištění je spíše nouzovým řešením, má svá rizika a stačí jen na méně silné znečištění. Chcete-li mít opravdu čisté čalounění nebo koberec, nepůjde to totiž bez profesionálního zásahu. Jedině mokré strojní čištění koberců a čalounění zajistí perfektní výsledky, hloubkovou a homogenní čistotu.

Aby bylo čalounění důkladně zbaveno nečistot, skvrn a zápachů, musí čisticí médium proniknout do hloubky a nečistoty uvolnit. Při čištění čalounění/sedaček/koberců je nezbytné  také následné odsátí čisticího prostředku spolu se špínou a přebytečnou vlhkostí. Jedině tak bude výsledkem opticky i mikrobiologicky čisté a voňavé čalounění. Bez skvrn, map, zápachů, alergenů a plísní.

Stroje pro čištění čalounění, jako například profesionální produkty Kärcher, které používá společnost LadyHelp, používají účinný princip čištění:

  1. Směs čisticího prostředku a teplé vody je pod tlakem čerpána do čištěného povrchu.
  2. Následně je emulze i s nečistotami silným vysavačem extrahována do sběrné nádoby.
  3. Po vyschnutí koberec nebo čalounění září čistotou. Díky výkonné extrakci je vysychání rychlé a zbytková vlhkost velmi nízká.

Chcete-li se zbavit drobného znečištění sedačky nebo koberce, zkuste ruční čištění. V případě, že ale požadujete perfektní výsledky nebo máte doma alergika, rozhodně raději objednejte strojní čištění čalounění, koberců nebo sedaček.

Objednejte si čištění koberců a čalounění od profesionálů

Přichází čas, kdy váš domov potřebuje naše služby. Jsme zde pro vás, abychom vaše koberce a čalounění vyčistili a vrátili jim zašlou krásu a čistotu. Náš tým zkušených odborníků se specializací na čištění koberců a čalounění je připraven vám poskytnout kvalitní péči, kterou si zasloužíte. S moderními technologiemi a šetrnými postupy se postaráme o vaše čalounění i koberce. Nyní je ta pravá chvíle udělat první krok k útulnému a oslnivému interiéru. Kontaktujte nás ještě dnes a sjednejte si naše služby.

 

----------

Tematická specifikace obsahu článku: čištění čalounění Brno, čištění čalounění svépomocí, rady a tipy čištění čalounění, čištění sedaček a koberců Brno, čištění koberců a čalounění, čistič čalounění. Dále také: čištění koberců a čalounění, čištění koberců a sedaček, jak na profesionální čištění koberců, jak na profesionální čištění matrací. fb icon twitter icon twitter icon

Nezávazná Poptávka