Základní způsoby čištění koberců

LadyHelp s.r.o. / Úklidový blog / Základní způsoby čištění koberců
Základní způsoby čištění koberců
Z hlediska úklidu domácnosti je čištění koberců věc stejně důležitá a základní jako mytí nádobí nebo vytírání podlah. Čistý koberec přispívá nejen k útulnému vzhledu vaší domácnosti, ale zejména ke zdravému bydlení. V zanedbaném koberci se kromě nečistot a prachu ukrývají roztoči, způsobující u mnohých z nás alergie. Nezanedbávejme čistění koberců, když existují snadné a účinné způsoby, jak udržet koberec v čistotě! Provádíme mokré čištění koberců i suché čištění koberců.

Pravidelné vysávání jako základ

Vysávání je jeden z nejběžnějších způsobů čištění koberců. K vysávání zvolte správný vysavač, ať je pro vás práce příjemnější a snadnější.

  • Pro domácnosti volíme nejčastěji vysavač na suché vysávání, který si poradí s prachem, chlupy domácích mazlíčků i roztoči.
  • Možností je i použití mokro-suchého vysavače, který dobře zvládne technické místnosti a garáž vašeho domu. Prach a nečistota jsou filtrovány rovnou do odpadní nádržky, prach se nikde nevíří.

Vysávejte do kříže: nejdříve vysajte plochu koberce směrem dopředu-dozadu, potom směr vysávání otočte o 90 stupňů a vysajte plochu znovu. Vlákna koberce jsou chůzí nerovnoměrně zatěžována a zkroucena. Pohyby všemi směry zajistíte dokonalé vysátí.

Mokré čistění koberců jako ideální ve většině případů

Mokré čistění koberce je velmi účinné hloubkové čištění. Než se do čištění pustíte, je zapotřebí věnovat pozornost materiálu, struktuře i barevnosti koberce: hrozí riziko ztráty barvy nebo poničení struktury vlasu koberce, což by mohlo, zejména u dražších kusových koberců, mrzet.

Mokré čištění koberců se provádí čisticími stroji, které pracují na extrakční bázi: pod tlakem je do čištěné látky vháněna voda s čisticím přípravkem a následně je ihned i s nečistotami odsávána zpět do sběrného tanku. Zbytková vlhkost na čištěných plochách se u profi-strojů pohybuje kolem 5%. Musíte také počítat s tím, že další zhruba čtyři hodiny zůstane podlaha vlhká a vy nebudete moct pokoj používat, ani postavit nazpět nábytek.

Nejsnazším a nejrychlejším řešením je objednání čištění koberců u profesionální úklidové firmy a ponechání tak všech prací na odbornících. Úvodní konzultace je samozřejmostí a ceny jsou více než přijatelné: cena za metr čtvereční se pohybuje pouze kolem 15 Kč.

Suché čištění na koberce z citlivých materiálů - čištění koberců suchou cestou

Další variantou čištění koberců je čištění suchou cestou. Je třeba u určitých materiálů postupovat velmi obezřetně, proto na řadu přichází právě suché čištění koerce.  Pro suché čištění koberců se využívají prášky či suché pěny na čistění koberců a textilií. Ty se zpravidla vysavačem s elektrickým rotačním kartáčem zapracují do koberce a následně i s nečistotami vysají. Výhodou je rychlost odsátí prachu i roztočů z koberce, ostatní postupu u veli znečištěných koberců však naopak mohou být časově náročné.

Suchou metodu čištění volíme na vlněné, perské či sisalové koberce. Nevýhodou je cena, která může převýšit i 100 Kč za čtvereční metr. Šetrné čištění koberců suchou metodou potřebuje precizní přístup a pečlivost.

Proč čištění koberců od LadyHelp?

V LadyHelp máme vyškolené zaměstnance (profesionální a pečlivé stálé prácovníky), dbáme na ověřené postupy a techniky, které jsou účinné a efektivní. Pracujeme rychle a spolehlivě. Máme dlouholeté zkušenosti a osobní přístup ke každému zákazníkovi. Zajišťujeme také jednorázový/generální úklid.

Rámcový ceník čištění koberců

Úklid bytu 1+kk - 2+kk   od 1500 Kč/úklid*
Úklid bytu 2+kk - 3+kk od 2000 Kč/úklid*
Úklid bytu 3+kk - 4+kk od 2500 Kč/úklid*
Úklid bytu 5+kk a větší od 3000 Kč/úklid*
Úklidové prostředky Dle dodaných prostředků
Doprava po Brně Zdarma
Doprava mimo Brno 15 Kč/km

*K ceně bude připočteno platné DPH.

Tip: Úklid Vašeho bytu o dispozici 2+kk, o frekvenci 1xtýdně vychází od 6000 Kč/měsíc bez DPH s 21% DPH za 7260 Kč. 

Podlahy vytřít, koberce vydrolit

Pár rad na závěr

  • Na mastné skvrny na koberci použijte jedlou sodu, poté vysajte.
  • Šmouhy od fixu nebo propisky pomůže odstranit citronová šťáva.
  • Na vosk ze svíčky použijte piják nebo papírové utěrky a žehličku.
  • Na zašlapanou žvýkačku dejte led a pak ztuhlé zbytky žvýkačky vydrolte.

 

GFX | phone-48.png +420 724 844 899 GFX | message-48.png kancelar@ladyhelp.cz

 

------------------------

Tuto stránku dohledáte na internetu přes výrazy: čištění kusových koberců Brno, suché čištění koberců Brno, roztoči v kobeci, mokré čištění koberců Brno, čištění koberců suchou cestou, čištění koberců cena za metr.fb icon twitter icon twitter icon

Nezávazná Poptávka